SPRÁVNÝ PŘÍJEM

spravny_prijem_00Strava

Pokud chceme zlepšit svoji výživu či vytvarovat postavu jakýmkoli směrem a dosažený výsledek dlouhodobě udržet, je potřeba si nejprve udělat jasno ve stravování. Tady platí velká spousta různých pravidel, kde některá z nich mají smysl, jiná nám ale mohou i zdravotně ublížit. Zkusme si na začátek zapamatovat, že je potřeba se naučit vybírat si potraviny se správnými vlastnostmi, mezi které patří především jejich chuť (to obnáší i různé způsoby kulinářských úprav, které zpestřují a zvýrazňují chutě) a každé jídlo jíst s radostí. spravny_prijem_01Radost z jídla znamená, že mi vše, co jím, chutná. Navíc s vědomím, že tyto potraviny jsou pro mě dobré (to znamená, že mi neubližují; v tomto případě se záměrně vyhýbám pojmu „zdravé“, který je silně diskutabilní). Nenutím se do konzumace ničeho, co mi rozumově i emočně nevyhovuje. Tomu se říká ryzí a nefalšovaná radost z jídla. Pokud se vám ji podaří dosáhnout a současně udržet, jste na správné cestě.

Snažme se co nejčastěji do svého jídelníčku zařazovat „správné potraviny“ (čerstvé, s minimálním obsahem aditiv a co nejméně technologicky spravny_prijem_02upravené). Čím více se původní surovina zpracovává, tím více živin z ní odchází.

Další postup je dost individuální s přihlédnutím k tomu, čeho chceme úpravou stravy dosáhnout (úbytek váhy, nárůst svalové hmoty či jen zdravěji se cítit a žít). Rozepisovat se k jednotlivým alternativám by bylo značně zdlouhavé a snad i na tomto místě zbytečné, takže pokud chcete vědět více a začít se svou výživou něco dělat, kontaktujte nás.

Máte zájem?

Pokud máte zájem o výživové poradenství, nebo se chcete dotázat na další detaily nabízených služeb. Klikněte na tlačítko „Mám zájem“ a můžete nás kontaktovat.