TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA

tradicni_cinska_00Je nejstarší medicínský vědní obor (existuje více jak 2000 let), sloužící k zachování zdraví, který má svou filosofii, fyziologii a patologii a taktéž vynikající léčebné možnosti. Ty nastolují rovnováhu v organismu. Tato harmonie znamená ZDRAVÍ.

 

Principy Tradiční Čínské Medicíny jsou:

  • celostní přístup – uvědomování si propojenosti lidského organismu, jeho vnitřních a vnějších vazeb, vzájemného ovlivňování jednotlivých orgánů;
  • propojenost člověka s přírodou – člověk je chápán jako článek přírody, podléhající jejím zákonitostem (např. vliv ročních období na onemocnění jednotlivých orgánů);
  • tradicni_cinska_01kauzální přístup – hledání a léčba příčiny – „kořene“ onemocnění a ne jenom odstraňování jeho příznaků (např. bolesti).

Tradiční čínská medicína (TČM) je kompletní zdravotní systém, zahrnující akupunkturu, bylinné přípravky, masáže, cvičení, výživu a životní styl. Stanovení diagnózy vychází z pohovoru a zahrnuje také pomocné diagnostické metody – pozorování jazyka a pulzu.

tradicni_cinska_02Podle čínské filozofie je zdravé tělo v rovnováze. Energie, která je známa jako qi (čti čchi) a která proudí tělem, se rovnoměrně pohybuje systémem energetických drah (tzv. meridiánů), ležících pod kůží. Akupunkturista může pomocí vpichu velmi jemných akupunkturních jehel do specifických akupunkturních bodů, ležících na těchto meridiánech, stimulovat uzdravovací reakci těla a napomoci tak znovunastolení vnitřní rovnováhy. Někdy je určitá oblast těla nebo akupunkturní bod nahříván „moxou“ (pelyněk), což nejen zesiluje účinek akupunktury, ale bývá mnohými pociťováno jako příjemné a uvolňující.

Máte zájem?

Pokud máte zájem o tradiční čínskou medicínu, nebo se chcete dotázat na další detaily nabízených služeb. Klikněte na tlačítko „Mám zájem“ a můžete nás kontaktovat.