TĚLOVÁ AKUPUNKTURA

telova_akupunktura_00Je působení jehlami na akupunkturní body na těle pacienta. Tyto body leží na energetických drahách, tzv. meridiánech. Těmi podle tradiční čínské medicíny proudí životní energie qi (čchi), která ovlivňuje zdraví organismu a jednotlivých orgánů. Nerovnováha v toku qi se projeví nejprve jako oslabení a později jako nemoc. Manipulace jehlami v akupunkturních bodech vede k odstranění nerovnováhy a celkové harmonizaci organismu.

 

 

  • historie akupunktury

telova_akupunktura_01Vznik akupunktury se datuje před několika tisíci lety a základem jí byly východní filozofické směry konfucianismus a taoismus, které ovlivnily většinu východních alternativních léčebných metod. I přesto, že se názory na stáří této disciplíny odlišují, je považována za nejstarší léčebnou metodu na světě. První důkazy hovořící o existenci akupunktury v podobě nalezených jehel vyrobených z kostí se datují do období před 7000 lety. Z dnešního pohledu bychom mohli za obrovský „boom“ označit období okolo 7.stol, kdy se v Číně stala akupunktura samostatným oborem čínského léčitelství a její důležitost se vyrovnala takovým oborům, jakými jsou chirurgie nebo pediatrie. Tím, jak Čína začala rozvíjet své obchodní vztahy s ostatními zeměmi, začala se akupunktura postupně dostávat i za její hranice. Do Evropy však dorazila až v počátcích 17. stol., avšak její větší rozvoj na evropském kontinentu pozorujeme spíše v období 20. stol.

  • účinky akupunktury

telova_akupunktura_02Stejně tak jako u mnohých alternativních léčebných metod, ani u akupunktury se moderní vědě doposud nepodařilo plně vysvětlit její princip. Jedno je ale jisté a podstatné – že funguje. Akupunktura má opravdu nevídané účinky v oblasti funkčních poruch organismu, onemocnění psychosomatického charakteru, bolestivých stavů, ale také v oblasti tzv. civilizačních onemocnění jako jsou alergie nebo poruchy imunity.

Máte zájem?

Pokud máte zájem o tělovou akupunkturu, nebo se chcete dotázat na další detaily nabízených služeb. Klikněte na tlačítko „Mám zájem“ a můžete nás kontaktovat.