SPORTOVNÍ MASÁŽ

Je upravená forma rekondiční masáže, která pomáhá k uvolnění svalového napětí, odeznění pocitu únavy a zmírnění nebo úplnému odbourání bolesti. Sportovní masáž je více zaměřená na svaly a svalové skupiny zapojené při konkrétním sportovním výkonu. Je doporučována před i po sportovním výkonu. Po sportovním výkonu dbáme i na relaxaci celého těla, ne jen zatěžovaných partií. Sportovní masáž je určena pro aktivní sportovce, ale také pro (a možná hlavně pro) rekreační sportovce, kteří se vědomě či nevědomě nevěnují tolik protažení před a po sportovním výkonu a vystavují své tělo nárazové zátěži, která může způsobit spoustu potíží.

Sportovní masáž je masáž složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení.

sportovni-masaz_01Sportovní masáž tvoří důležitou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat sportovní výkony a zároveň co nejúčinněji předcházet vzniku trvalého poškození organismu. Při sportu často dochází k nedostatečné regeneraci unaveného organismu. Především mladí sportovci, příliš zaujatí svým tréninkem a netrpěliví, podceňují přípravné a zotavné procesy. Přitom v poslední době je již dostatečně známo, že regenerační aktivity ve sportu nabývají na významu. Sportovní věda jednoznačně dokazuje, že vrcholovým sportovcem nemůže být ten, kdo si promyšleně nehledí svého těla a nenaučí se efektivně odpočívat. 

Účinky sportovní masáže

  • napomáhají regeneraci svalstva a tkání
  • zvyšují prokrvení kůže i svalstva
  • podporují lymfatický a cévní systém v odplavování toxinů
  • mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost
  • zbavují pocitů ztuhlosti
  • ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a aktivitě

Máte zájem?

Pokud máte zájem o sportovní masáž, nebo se chcete dotázat na další detaily nabízených služeb. Klikněte na tlačítko „Mám zájem“ a můžete nás kontaktovat.