MOXOVÁNÍ

Princip je založen na působení tepla a kouře z léčivých bylin na akupunkturní body.

moxovani_00Prohřívajícím teplem se aktivizují akupunkturní body, čímž dochází k rovnováze energií a schopnostem organismu čelit škodlivinám. K moxování se používá tzv. moxa, která má tvar „doutníku“. Přikládá se k akupunkturním bodům, které prohřívá do hloubky. Nejčastěji slouží k tomuto účelu sušený pelyněk, zázvor a tradiční čínské léčivé byliny. Využíváním tepla hořícího pelyňku se dociluje prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla.

moxovani_01Vůně hořícího pelyňku u většiny lidí navozuje pocit uvolnění. Po celém světě má pelyněk pověst byliny, která chrání před zlem. V lidové tradici se pelyňkem plnily polštářky na spaní, aby spánek nebyl rušen zlými sny. Teplo pelyňku prostupuje tělo do hloubky, vstupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje oběh a vylučuje z těla chlad a bolest. Má silný tonizující účinek na tělo a posiluje je v boji proti chronickým obtížím, vyčerpání a špatnému trávení. Pozoruhodně účinné je moxování zejména u preventivního posilování organismu a utužování zdraví. Moderní výzkumy prokázaly, že dokáže urychlovat cirkulaci v pánevní oblasti, děloze, a že dokáže rovněž upravit menstruaci.

Používá se rovněž u revmatických zánětu šlach, artritidě a při bolestech všeho druhu.

Máte zájem?

Pokud máte zájem o moxování, nebo se chcete dotázat na další detaily nabízených služeb. Klikněte na tlačítko „Mám zájem“ a můžete nás kontaktovat.