INTUITIVNÍ MASÁŽ

intuitivni-masaz_00Je kombinace různých masážních technik a postupů intuitivně citem vybraných podle toho, co vyžaduje fyzický i psychický stav člověka, který vyhledal pomoc. Já osobně nejčastěji kombinuji klasické masážní hmaty s bowenovou technikou, lávovými kameny popřípadě baňkami. Jinak přistupuji k blokádám a bolestem způsobenými fyzickou námahou a jinak při stavech způsobených stresem či psychickou nerovnováhou.

Při této masáži dopředu nikdy přesně nevíme, jak bude masáž probíhat. Předem lze dohodnout pouze čas a problém, kterého se bude masáž týkat. Vše ostatní vyplyne přirozeně z konkrétní situace.

Atmosféra této masáže je velmi uvolněná, až meditační, protože nejsme svázáni pouze jednou, předem dohodnutou technikou, ale intuitivně nechávám své znalosti a zkušenosti plynout kombinací několika různých metod.

Pro vás, jako pro klienta, to má nesmírnou výhodu. Při těchto masážích totiž dostáváte to nejlepší, v této chvíli nejvhodnější a nejpotřebnější, z celé škály terapeutických technik.

Je to masáž speciálně ušitá na míru právě vám. Příště, byť se stejným problémem, bude tato masáž možná jiná, ale opět sestavená jen a jen pro vaši individualitu.

Účinky intuitivní masáže

  • Zmírnění či odstranění bolesti

intuitivni-masaz_01 Během masáže se vyplavují hormony, jako jsou endorfiny, oxytocin, serotonin a dopamin. Všechny tyto látky snižují citlivost na bolest a přispívají k dobré náladě a pocitu vyrovnanosti. Mají také zmírňující účinek na migrénu. V mnohých případech je masér schopen různými technikami odstranit blokády na těle, které mohou způsobovat nemalé bolesti. Masírováním dochází k většímu prokrvení kůže i svalů a tím i k vyplavení nečistot, které mohou způsobovat různé problémy jak svalstva, tak kůže.

  • Snížení celkového stresu

intuitivni-masaz_02Masáž je jak časově, tak i co do vynaloženého úsilí nejméně náročný způsob, jak úspěšně relaxovat. Toto tvrzení nevychází jen z dlouhodobých zkušeností pravidelných návštěvníků masérských salonů, ale je k nalezení i ve zprávách shrnujících výsledky seriozních vědeckých výzkumů. Měření hormonů zodpovědných za „produkci stresu“ prokázalo, že po dokončení masáže jejich hodnoty v těle namasírovaného dramaticky klesají.

 

 

  • Pozitivní vliv na mozek

Při masážích též dochází i k zapojování obou hemisfér a šedá kůra mozková vykazuje vyšší tempo své činnosti, aniž bychom to tušili.intuitivni-masaz_03 Takto vytvořená energie stimuluje činnost podvěsku mozkového a epifýzy, čímž dochází k dostatečnému zásobování mozku kyslíkem. Z tohoto důvodu působí pravidelné masáže pozitivně na schopnost koncentrace a na lidskou paměť.

  • Posílení imunitního systému

Vystavujeme-li naše tělo stresovým situacím, ničíme si tím buňky nezbytné pro udržení obranyschopnosti našeho organismu. Masáž sníží množství hormonů produkující stres a prokrvením periferií i celého těla dojdeme k relaxaci, tělo nabere další potřebné síly a je schopno předcházet i případným onemocněním spojeným s narušenou imunitou.

  • Účinky na kůži

Při masáži se vyplavují mimo jiné i hormony estrogeny, které chrání před volnými radikály, jež jsou zodpovědné za proces stárnutí kůže. Ta díky masážím zůstává podstatně déle pružná a pevná. To působí velmi účinně i na celulitidu. Estrogeny napomáhají toku lymfy a posilují tkáňová pojiva. Lidé, kteří si včas navyknou na pravidelné masáže, vypadají podle nejnovějších studií o 5 – 10 let mladší!

  • Účinek na krevní oběh a lymfatický systém

intuitivni-masaz_04Masáží se nepřímo ulehčí srdeční práce, prohloubí se stahy srdeční a zpomalí se jeho činnost. Masáží rychleji přivádíme krev z periférie k srdci. Stejně jako na krevní oběh působí masáž i na lymfatický systém.  Lymfatickými cestami se odvádí odpadní látky, mikrobiální jedy a různé chorobné výpotky. Masáží těchto cest se zrychlí proces vyplavování odpadních látek z těla.   Pokud jdete na masáž poprvé, jistě máte obavy co si vzít na sebe, co s sebou apod. Správný masér vám na začátku poví, jak se bude postupovat a kde si máte odložit. Pokud jste od přírody stydliví, musíte se alespoň psychicky dopředu připravit na to, že se budete svlékat. Nejvhodnější je si vzít pohodlné a prodyšné oblečení, v případě že nebudete svlékat všechno. Před masáží se také doporučuje teplá sprcha. Ne že by tak šlo o tělesný pach, ale jde o to, že pokožka umytá v teplé vodě lépe vsakuje masážní oleje, které pokožce jen skvěle přispívají k jejímu zdraví. Naopak se nedoporučuje před masáží hodně jíst a pít. Je to hlavně kvůli pocitu pohodlí na masérském stole, kdy vás netíží nic v žaludku popř. v močovém měchýři. Pokud masáž nebyla sportovní za účelem nabuzení svalstva k výkonu, neměli byste po masáži dělat nic. Uznávám, že v reálném životě je to dost složité, takže omezme se alespoň na přehnanou fyzickou či psychickou činnost. Neměli byste tedy nic těžkého zvedat či nosit a jít přímo po masáži na maturitní zkoušku taky není to „pravé ořechové“. Ideální je si lehnout a odpočívat popř. číst. Také bychom neměli zapomínat na pitný režim. Po masáži je vždy dobré se pořádně napít (nějakého nealkoholického nápoje) a podpořit tak odplavování nečistot pomocí zaktivovaného lymfatického systému.

Máte zájem?

Pokud máte zájem o intuitivní masáž, nebo se chcete dotázat na další detaily nabízených služeb. Klikněte na tlačítko „Mám zájem“ a můžete nás kontaktovat.