ČÍNSKÁ UŠNÍ AKUPUNKTURA

cinska_usni_akupunktura_00Je součástí léčebných metod tradiční čínské medicíny již po staletí. Je to stimulace bodů na ušním boltci za účelem zmírnění bolesti v jiných částech těla. Stejně jako u jiných mikrosystémů na těle existují i zde vztahy mezi orgány v těle a jejich projekcí do bodů a plošek na ušním boltci. Ušní akupunktura představuje přirozený, samoregulační mechanismus těla, který je schopen zmírnit příliš reaktivní funkce těla nebo podporovat málo výkonné fyziologické procesy. Ušní akupunktura nejen že zmírňuje bolest, ale může také ovlivnit hlubší fyziologické změny, jako například znovu nastolit energetickou rovnováhu v příslušném orgánu, který se jeví při diagnostice jako energeticky disharmonický. Může být používána k léčbě široké škály klinických problémů, jako například bolesti hlavy, vysoký krevní tlak, bolesti zubů, bolestivá menstruace, obezita a při návykových syndromech na tabák, alkohol a drogy.

cinska_usni_akupunktura_01Nejčastěji používanými metodami jsou techniky napichování ušních bodů pomocí tenkých jehliček, tzv. trvalek, které jsou přilepené tenkou náplastí a nechávají se působit v uchu několik dní nebo stlačování ušních bodů semeny rostlin s tvrdou slupkou a jemným povrchem, jejichž stlačováním a masírováním v průběhu dne se body intenzivněji stimulují.

Máte zájem?

Pokud máte zájem o čínskou ušní akupunkturu, nebo se chcete dotázat na další detaily nabízených služeb. Klikněte na tlačítko „Mám zájem“ a můžete nás kontaktovat.