O NÁS

“ SVÉ ZDRAVÍ MÁTE VE SVÝCH RUKOU, JÁ VÁM JEN NA ZAČÁTEK PŮJČÍM TY SVÉ „

Doležalová Markéta
terapeut
Please specify image url

Procházíte stránky věnované lidem, kteří se chtějí začít věnovat svému zdraví a zlepšit tak kvalitu svého života i života svých blízkých.

Jsem úplně obyčejný člověk, který se nehonosí tituly před ani za jménem, ale snaží se dělat čest jak svému jménu, tak práci kterou dělá.

Už od svých 8 let se pohybuji v životě plném jógy, péče o zdraví své i ostatních a v životě plným otázek a odpovědí na téma „spokojený a šťastný život“. Mé dětství tak bylo velmi krásné, harmonické a přínosné pro mě samotnou a také pro mé současné klienty. Maturitou na gymnáziu (v r. 1991) jsem sice nezískala potřebné anatomické a jiné znalosti, které nyní používám ve své praxi, ale toto studium mi otevřelo oči v oblasti obecného pohledu na svět, lidi a práci vůbec. Po neúspěšném pokusu přihlásit se na studia medicíny, jsem úspěšně absolvovala alespoň Masérský kurz, který mě opravňoval provádět masérskou praxi.

Osud mě profesně zavál ale jiným směrem a tak masážemi a zdravotním cvičením jsem se celá ta léta neživila a pomáhala jsem pouze rodinným příslušníkům, kamarádům a známým. A pak kamarádům kamarádů a známým známých, až jsem se nejen masážemi, ale vším co se zdravím souvisí, začala zabývat profesionálně a naplno (2009).

Díky mému otci, dlouholetému cvičiteli jógy a zastánci zdravého životního stylu, jsem v roce 2008 začala studovat Tradiční čínskou medicínu a ta se stala pilířem a neodmyslitelnou částí mé práce a terapie s mými klienty. Díky mé matce, dlouholeté bylinkářce a mastičkářce mám sklon k využívání přírodních produktů a silně vyvinutou intuici, která mi pomáhá jak v práci, tak v soukromém životě. A když už jsme u těch díků, tak díky svému manželovi a dvěma krásným zdravým dětem mám šťastný a spokojený život, otevřený novým poznáním i lidem.

Svou prací MASÉRKY a TERAPEUTKY TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY se snažím pomoci lidem všech věkových kategorií a nátury. Se svými klienty se snažíme naleznout cestou cvičení, stravování a společné terapie úlevu od jejich nemocí a starostí a postupně pak dosáhnout spokojeného a bezbolestného života. Vše však směřujeme v duchu hesla: „SVÉ ZDRAVÍ MÁTE VE SVÝCH RUKOU, JÁ VÁM JEN NA ZAČÁTEK PŮJČÍM TY SVÉ“.

PŘÍBĚHY KLIENTŮ

V červenci 2011 přišla poprvé po pádu na kostrč s velkými bolestmi kostrče, kyčlí a celých nohou. Podrobnou diagnostikou dle Tradiční čínské medicíny jsme se dopracovali k další potížím, jako byly pravidelné migrény, bolesti v podžebří a potíže s očima po operaci (korekce dioptrií). Paní Boženka docházela 1x týdně po dobu 1 měsíce a potíže s kostrčí a bolesti nohou vymizely. Za dalších pár týdnů pominuly i potíže s očima i migrény. V současné době si paní Boženka čas od času vzpomene a řešíme akutně vzniklé problémy, jako např. v lednu 2015 bolesti ramene a levého ucha. Po dvou až třech sezeních potíže ustaly.
- paní Božena Czyžová
<cite> - paní Božena Czyžová </cite>
Mladý člověk, který již pár let chodí pravidelně s akutními bolestmi zad, které si způsobí svým namáhavým životním stylem, především náročnou prací. Poprvé přišel v roce v lednu 2013 s blokádou hrudní páteře a brněním prstů na rukou. Po jedné masáži bolesti pod lopatkami i brnění prstů pominulo. V současné době chodí na více méně relaxační masáže, kde občas řešíme akutně vzniklé blokády či bolesti.
- pan Fabien Dehier
<cite> - pan Fabien Dehier </cite>
Přišla v prosinci 2010 s migrénou, chronickým zánětem žaludku a bolesti pravého ramene. Po diagnostice Tradiční čínské medicíny jsme nasadili léčbu akupunkturou v kombinaci s bylinnými tabletami a masážemi (krční páteř + rameno). Potíže s žaludkem ustaly téměř okamžitě, migréna odezněla cca do 2 měsíců a jediné rameno potřebovalo dlouhodobější péči. Bolesti se ztrácely a zase objevovaly, nic méně nedosahovaly už takové intenzity jako na počátku. Asi po dalším měsíci bolesti pominuly úplně a paní Boženka začala chodit pravidelně cca 1x za měsíc jen na tzv. „pravidelnou údržbu“.
- paní Božena Bednářová
<cite> - paní Božena Bednářová </cite>
Poprvé přišla v červnu 2010 s ukrutnými bolestmi beder vystřelujícími do nohou. Mimo jiné jsme diagnostikou došli k vysokému krevnímu tlaku a k vysoké hladině cholesterolu. Po nasazení akupunktury a masáží bolesti beder a nohou zmizely téměř okamžitě. Později se i snížil vysoký krevní tlak a tabletky na vysoký cholesterol ani nezačala brát. V současné době (r. 2015) „ctí“ mou mateřskou dovolenou a své potíže zatím zvládá řešit cvičením jógy a zdravým životním stylem.
- paní Helena Danihelová
<cite> - paní Helena Danihelová </cite>
Dlouholetá učitelka v mateřské škole a později ředitelka. Obětavá a skromná osůbka, připravená se rozdat pro děti a jejich rodiče. Přišla v březnu 2011 úplně vyčerpaná a téměř zhroucená. Diagnóza: latentní tetanie, šedý zákal, snížená funkce štítné žlázy a k tomu špatné jaterní testy. Práce s ní byla dost těžká, protože nemohla nebo nechtěla zvolnit ze svého tempa. Na terapie často dobíhala na poslední chvíli, někdy je i rušila. Přesto všechno se ale podařilo pomocí akupunktury (tělové i ušní), masáží a bylinných přípravků paní Šárku dostat do formy a po třech měsících měla zase elán do života, sílu na děti a především jejich rodiče a zdraví pevné jako dřív.
- paní Šárka Hofrichtrová
<cite> - paní Šárka Hofrichtrová </cite>
Mladá maminka čekající druhé dítě seděla v čekárně u zubaře a naše náhodné setkání na chodbě jí pomohlo od potíží se sezónní alergií. Protože byla těhotná, žádná antihistaminika ji nebyly doporučeny a především je ani sama brát nechtěla. Blížilo se jaro a termín porodu měla až v červnu. Představa pokročilého těhotenství a na plno rozjeté alergie ji děsila. Zahájili jsme okamžitě preventivní akupunkturní i bylinnou léčbu a po 8 týdnech paní Lenka přivítala jaro s úsměvem a bez hromady kapesníků. V červnu porodila v plném zdraví krásnou holčičku.
- paní Lenka K.
<cite> - paní Lenka K. </cite>
Pán v letech (přes 60) s diagnózou Polyneuropatie – brnění a mravenčení obou lýtek, občasné křeče a bolesti nohou. Nasadili jsme řadu akupunkturních sezení, nastavili pohybový režim a dostatečnou výživu šlach a kloubů a potíže do 1 měsíce vymizely. I když už teď na akupunkturu nechodí, stále musí dodržovat nastavený režim pohybu i výživy. Jinak se potíže mají tendenci vracet.
- pan Mirek D.
<cite> - pan Mirek D. </cite>